piątek, 29 listopada 2013

Kalendarz na 2014 rok ...i jedna mała dygresja...

   Kalendarz formatu zeszytowego, szyty. Każdy dzień na osobnej stronie, tygodniowy rozkład zajęć stałych, podstawowe telefony, terminarz itd..
    Oczywiście kalendarz kupiony, a ja tylko okładkę przerobiłam :)
  ...i jeszcze jedna z mniej miłych rzeczy...Nie ukrywam, że wystawiam swoje prace na różnych portalach internetowych, ale ostatnio mnie zmroziło, jak odkryłam jedną niemiłą rzecz... Przypadkowo na jednym z tych portali znalazłam identycznie brzmiące ogłoszenie jak moje, choć zdjęcia były inne. Bym się nie czepiała, gdybym napisała w ogłoszeniu tylko parę słów. ..Ale jak tworzyłam tamto ogłoszenie miałam wenę twórczą i trochę o swojej twórczości napisałam. "Osoba", która mnie skopiowała słowo-w-słowo zmieniła tylko lokalizację, miejsce i imię... Fakt, zdjęcia kartek były inne, ale mnie to zirytowało, że ktoś sobie przywłaszczył "moją pisaninę" i  opis aukcji (choć jakby skopiowała tylko tytuł ogłoszenia, to bym się przecież nie czepiała)..  Zgłosiłam to właścicielom portalu, zrobiłam zrzuty z ekranów, by mieć dowody.. Ale i tak mam niesmak...

    Często bronimy się przed kopiowaniem naszych prac "papierowych", a co sądzicie o kopiowaniu myśli i słów? ..bo jak ktoś to robi w większej formie i nie zmienia nic, to mnie to wkurza... Może jestem dziwna pod tym względem, ale jakoś tak mam..i koniec.. A co Wy na to?

9 komentarzy:

 1. Powiem szczerze, że jak by mi ktoś skopiował słowo w słowo, wstawiając w to, tylko swoje dane, to bym się zdrowo wkurzyła, to tak samo jak kopiowanie zdjęć, ni e ma znaczenia, słowo pisane, obraz, to jedno, moje i wara od tego !!
  Masz słuszną rację. Czasem czytam opis produktu na Allegro, różni wystawcy, ten sam produkt - identyczny opis, pewnie sytuacja jest identyczna, ktoś się namęczył, stworzył coś sensownego, inny zerżnął i po sprawie, a to zwykłe świństwo.
  Kalendarz przerobiłaś superowo.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja też bym się wkurzyła, bo jak by nie patrzeć, trzeba mieć głowę do stworzenia czegoś SWOJEGO niepowtarzalnego, trzeba mieć pomysł, trzeba poświęcić czas itd. Niestety większość ludzi jest pozbawiona wyobraźni twórczej i dopuszczają się do kopiowania w nadziei, że nikt się nie skapnie. Pod tym postem widzę tylko jeden komentarz, zazwyczaj jest ich więcej....może, bo inni też tak robią i głupio im komentować....?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimie - nie sądzę, by inni blogerzy tak robili (choć ręki sobie uciąć nie dam za to). Prawda jest taka, że każdy z nas ma sumienie, ale nie każdy z niego korzysta... Oj, i nie każdy mój post jest licznie komentowany :) Pozdrawiam!

   Usuń
 3. No i jak tu się z Tobą nie zgodzić? Kradzież jest przestępstwem i nie ma tu znaczenia co zostało ukradzione. A co na to twórcy portalu? Jakiś odzew? Można też napisać do złodzieja i zażądać poprawiania aukcji. Dziwi mnie taki brak poszanowania dla twórczości innych. Niestety niektórym się wydaje, że jak już coś jest w internecie, to znaczy, że darmowe...

  OdpowiedzUsuń
 4. Orin - zgłosiłam to w czwartek władzom portalu, na tą chwilę ogłoszenie znikło z internetu... czekam na odpowiedź...

  OdpowiedzUsuń
 5. Smutne co piszesz.... nie da się tego podciągnąć pod "inspirację" jak w przypadku kartek (bardzo naciągając)...to po prostu zwykły plagiat jest i wcale nie jesteś dziwna, tylko masz szacunek do tego co swoje i nie swoje, i poczucie własności co wydaje się najnormalniejsze na świecie... Trochę, a nawet nie trochę to tak jakby ktoś podpisał pod książką, której nie napisał swoje nazwisko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Łamanie naszych praw autorskich zawsze wzbudza wiele emocji.
  A kalendarz rewelacyjny!

  Ktoś

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny kalendarz:) A kraść nie wolno!!! i już:) Uściski:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde zostawione słowo :-)